На Полтавщині традиційно пройшло свято меду

На ярмарок у село Очеретувате зібрались пасічники з усієї країни. Чим пригощали та як відзначали, бачила наша знімальна група.

Другий рік поспіль ярмарок «Меди Межиріччя» збирає пасічників з усієї України. Проходив він традиційно на Семенівській землі у селі Очеретувате. Адже саме тут був створений перший в країні агропромисловий кластер. Його завдання - зробити сільськогосподарський бізнес більш перспективним та налагодити торгівлю продукцією з Європою.

Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку у Полт.обл.

- Цей захід є логічним продовженням тієї роботи великої, яку розпочали навесні цього року, коли проходив великий медовий форум. Окрім, сьогодні, ось такого медового ярмарку. Сьогодні ще відбудеться засідання президії кластера, в якому одним із засновників виступає обласна державна адміністрація і обласна рада.

Сергій Семигреєнко, президент Асоціації «Кластер «Меди Межиріччя»

- Ми декларували 28 березня створення, і в четвер, позавчора, ми закінчили реєстрацію юстицій у податковій і так далі громадської організації кластер «Меди Межиріччя». При кластері вже є відділ створений, куди входить більше 10 працівників. Їх завдання - об'єднувати та координувати і створювати умови для розвитку території.

Організатори зізнаються: ярмарок «Меди Межиріччя» спрямований на пропаганду меду та професії пасічника. Загалом на захід завітало понад двох тисяч людей. 

Борис Пустовойтов, голова Оболонської ОТГ 

- Запрошений сюди в якості гостя. Настрій, скажу вам, бойовий. Щось нове-нове кожного року. Якщо воно зароджувалось просто, як апі-фестиваль, то тепер ми розростаємось, як апі-ярмарок.

Андрій Кот завітав на ярмарок з Білої Церкви. Його пасіка так і називається - «Пана Кота». Зізнається: бджолярською справою він займається, скільки себе пам'ятає - майже 30 років. 

Андрій Кот, пасічник 

- Це акаційовий мед. Він найменш алергенний. Найбільше його беруть діабетики. Це акація з міста Канів, Канівські меди Черкаська область.

Сергій Тулинський з дружиною беруть участь у ярмарку «Меди Межиріччя» вже вдруге. Розповідають: їх династії бджолярів - більше ста років. Все почалось ще з прадіда.

Сергій Тулинський, пасічник 

- Ось тут міцність - в районі 10-12. При бродінні виходить 8-16, більш не треба. Якщо буде більше, то буде вже спиртоване, а нам цього не треба. Ми так його гурманимо, і все, як вино. Оце будуть варені меди з додаванням соків. Є меда неварені, ставлені. Той самий виходить процес бродіння, але тільки цей мед не вариться. А ті варяться меди.

Супроводжувалося свято українськими народними піснями. Крім розваг, під час ярмарку пасічники обговорили і найактуальніші проблеми галузі. 

Володимир Стретович, президент Спілки пасічників України 

- Ой, горечко мені про це говорити сьогодні, у день свята. Але почну з того, що фермери, які заради прибутку не гнушаються ніякими засобами, щоб здобути більший врожай, застосовують препарати, отрутохімікати, пестициди, які не сертифіковані в Україні, які є згубними для бджіл. Ми загубили, за нашими підрахунками, близько 45-48 тисяч сімей за це літо.

Не оминув це дійство і депутат обласної ради Олександр Удовіченко.

Олександр Удовіченко, депутат Полтавської обласної ради 

- Те, що з'явився новий кластер, і те, що сьогодні люди об'єднані ідеєю не просто виробляти сировину, а переробляти продукцію сільськогосподарського виробництва, я кажу сьогодні і про мед, який став ще однією «фішкою» Семигреєнка, і усіх тут семенівців, які з ним працюють.

Яке свято без подарунків? Цього дня бджолярів нагородили почесними грамотами та іншими цінними презентами. Гості ярмарку «Меди Межиріччя» зізнаються: такий відпочинок запам'ятають надовго. 

- Яскраво організовано. Прекрасний настрій. Музика грає. Це свято. Чудесно.

- Які у вас враження від ярмарки? 

- Дуже хороші. Все дуже гарно. Все-все.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію