Якою бачить українську жінку сучасне суспільство

Чоловікам не вистачає в дамах турботи, а їм самим – незалежності.

Українська жінка в ідеалі повинна бути вірною, ніжною і мудрою, а ще красивою і турботливою. Такі результати соцдослідження, проведеного компанією R & B Group. На думку соціологів, перераховані якості, насамперед, характеризують нашу сучасницю як хорошу дружину, матір і господиню.

"На наш погляд, аналіз перерахованих якостей говорить про те, що їх сукупність утворює той моральний базис, без якого немислиме успішне сімейне життя", – зазначають експерти.

Також з'ясували, що в цілому думки чоловіків і жінок з цього питання збігаються, але є і деякі відмінності. Наприклад, чоловікам частіше здається, що справжня жінка повинна бути вірною (53% проти 37%) і надійною (21% проти 16%). А ось для самих жінок важливіше бути мудрою (36% проти 29%), розумною (15% проти 11%) і матеріально незалежною (12% проти 7%). При цьому наймолодші українки (до 30 років) частіше цінують красу, інтелект і незалежність, а жінки віком 30-40 років – жіночність, дбайливість і надійність. Водночас, 40-50-річні частіше вибирали хазяйновитість, забезпеченість і розважливість, 50-60-річні – мудрість і майстеровитість, а жінки старше 60 років відзначали важливість порядності і хазяйновитість. В опитуванні брав участь 1801 громадянин України у всіх регіонах, за винятком непідконтрольних територій Криму, Донецької та Луганської областей.

Думки різняться і залежно від місця проживання опитаних. Мешканки центру країни частіше за інших згадували мудрість, порядність і хазяйновитість. Південки частіше вибирали дбайливість, інтелект і незалежність. Мешканкам сходу важливіше здавалися ніжність, зовнішня привабливість, товариськість і майстеровитість. А ось дівчата із заходу частіше за інших в своїх відповідях згадували розсудливість, хоча їхні відповіді майже збігаються з думками жінок у цілому по країні.

"Якщо говорити про "вічні" образи, думка українців із заходу завжди репрезентативна. Там збереглися традиційні уявлення про глобальні поняття, які так чи інакше транслюють всі жителі нашої країни", – пояснює психолог Ірина Данченко.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію