Кількість вакансій перевищує кількість безробітніх в області

Таку статистику наводять в Центрі зайнятості. Зменшенню безробіття зокрема сприяє проект «Рука допомоги». Він покликаний надати фінансову підтримку малозабезпеченим людям та підприємцям, які починають власну справу. Цей пілотний проект – ініціатива Міністерства соціальної політики. 

Учасники пілотного проекту «Рука допомоги» в облдержадміністрації захищають свої бізнес-плани. Першим свій проект представляє Володимир Опришко з Гадяча. Чоловік із дружиною планує організувати міні-пекарню.

Володимир Опришко, учасник проекту «Рука допомоги»

- На сьогоднішній момент у нашому краю, по-перше, Гадяцький завод вже закритий дуже давно. На сьогоднішній день возять нам різноманітний хліб з різних місць, але це величезні пекарні, величезні гіганти. А при міні-пекарні ми зможемо виготовляти якісний, гарний, головне – свіжий хліб.

Приміщення є, ремонт у ньому – також. Залишилося закупити необхідне обладнання: піч, тістоміс тощо. Придбати їх подружжя планує через проект «Рука допомоги». А у бізнес-плані Ганни Дудки з Козельщинського району – розширення та осучаснення торгівельного магазину. Окрім закупівлі морозильних камер, стелажів та кавового апарату, завдяки проекту приватний підприємець збирається створити додаткові робочі місця.

Ганна Дудка, учасниця проекту «Рука допомоги»

- Я якраз задумалася над тим, тому що об'єми збільшилися, уже сам не осилиш все. Так, щоб було воно так, як потрібно. І в нас якраз є із нашого села дівчатка, які стоять в Службі зайнятості. Будуть робочі місця два.

Підтримка малозабезпечених людей та розвиток малого підприємництва – на це спрямований пілотний проект «Рука допомоги».

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості

- На рівні держави – це дуже серйозний проект, тому що це відпрацьований, добре працюючий механізм, як людині надати руку допомоги, допомогти і вивести із стану малозабезпеченості, стану пасивності.

Загалом 6 учасників проекту «Рука допомоги» цього дня захистили свої бізнес-плани. Максимальний розмір фінансової підтримки, на яку вони можуть розраховувати, – 70 тисяч гривень. Після успішного захисту підприємці мають знайти постачальника необхідного обладнання, а Служба зайнятості фінансує його придбання.

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості

- Чим цікавий цей проект? Перше – повернення коштів. Тобто, три роки ти здійснюєш діяльність, зобов'язаний повернути кошти. По-друге, сума повернення зменшується на суму надходжень єдиного соціального внеску і на суму платежів, які ти здійснюєш у бюджет. Тому у багатьох учасників пілотного проекту на виході або немає повернення цієї допомоги, якщо вони будуть здійснювати підприємницьку діяльність, або це повернення мінімальне.

Отримав свої кошти на міні-пекарню і пан Володимир. Комісія підтримала надання фінансової допомоги.

- Шановні колеги! Хто за те, щоб підтримати даний проект? Прошу голосувати. За. Проти. Утрималися. Дякую. Вітаємо Вас. Успіхів.

На сьогодні 41 безробітній та 16 суб'єктів підприємницької діяльності вже скористалися новим пілотним проектом. А це, кажуть у Службі зайнятості, створення, як мінімум, 80 робочих місць для малозабезпечених, внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію