Невигідна гречка

Частина фермерів Гадяцького району відмовляється від вирощування круп'яних культур

Причина - в нестабільних цінах та низькому попиті серед населення. Крім того, вітчизняні крупи не витримують конкуренцію. Так гречану крупу ввозять із з-за кордону. Вона значно дешевша від тієї, що вирощують місцеві аграрії. Як зазначив Олександр Сухань, голова наглядової ради акціонерного товариства «Гадяцьке бурякогосподарство», гречка вимоглива до погодних умов. Клімат України нестабільний, частіше посушливий, тому ризикувати вирощувати культуру без гарантії на попит не хочуть.

Олександр Сухань, голова наглядової ради АТ «Гадяцьке бурякогосподарство»

- Сіяти сьогодні для продажу крупи - практично це невигідно, тому що ціна на гречку впала у три рази. Гречка до України завозиться і з Росії, Казахстану, з усіх-усюд завозиться сировина. І заводи забезпечені.

Ігор Пунько, директор ТОВ «Гадячкрупи»

- Вдень ми можемо виробити до 8 тонн пшона, але загруженість підприємства на сьогодні не складає і 10%. У 99-ому році у нас ні одного вихідного не було, крім Новий рік, Великдень та Різдво. Працювали ми у дві зміни. Забезпечували продукцією від Закарпаття до Донецької обл. На сьогоднішній день забезпечення даною сировиною нульове.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію