Перевізники проти пільговиків

Кількість скандалів в автобусах через пільговий проїзд збільшилась. Перевізники поставили часові рамки для таких груп населення. Проте головна проблема – невідшкодовані кошти транспортникам. Чи мають право на безкоштовний проїзд пільговики та коли задовольнять інтереси перевізників, дізнавалась Юлія Хаврель.

Це Марина Бабець. Вона – людина з інвалідністю по зору. Жінка розповідає: її право на пільговий проїзд у транспорті порушується систематично. Так і нещодавно. 17 липня жінка їхала автобусом за маршрутом 44. Під час поїздки кондуктор вимагав придбати квиток. 

Марина Бабець, керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської ГО «Людей з інвалідністю по зору»

- Кондуктор просто всю дорогу зухвало поводився. Просто вислухала, мабуть, все, чого не чула за останні кілька років про себе і про своїх колег з інвалідністю. Дуже було неприємно.

У свою чергу, перевізник Оксана Андрієвська нам пояснила: водіям та кондукторам невигідно перевозити людей пільгової категорії. Їхня зарплатня залежить від кількості придбаних квитків. Проте, жінка наголошує: висаджувати та обмежувати в часі пільговиків перевізник не має права згідно з чинним законодавством. 

Оксана Андрієвська, перевізник

- Починаючи з 2016 року, коли в нас пройшла децентралізація, і відповідальність та відшкодування перевізникам за пільгові категорії населення покладені на місцеві бюджети. То з 2016 року відповідальність лежить тільки на місцевій владі. Починаючи з 2016 року, Полтавська міська влада жодного разу не перераховувала кошти перевізникам за перевезення пільгових категорій населення.

20 липня цього року на сесії Полтавської міської ради депутати прийняли програму компенсаційних виплат за перевезення пільговиків у громадському транспорті. На відшкодування з міського бюджету було виділено 40 млн. гривень. За словами начальника міського відділу з питань транспортних перевезень Юрія Сябро, кошти перевізники отримають після перерахунку кількості пільговиків. 

Юрій Сябро, начальник міського відділу з питань транспортних перевезень

- Рахувати пільговиків будуть для того, щоб вирахувати коефіцієнт співвідношення безкоштовних пасажирів, ну не безкоштовних, а тих, хто проїжджає безкоштовно по відношенню до тих, хто сплачує проїзд. І все це буде враховуватись при підрахуванні і визначенні коштів перевізникам.

Такими підрахунками буде займатись ТОВ «Трек Сервіс Контроль» спільно з Полтавським технікумом будівництва. 

В’ячеслав Поспєлов, директор ТОВ «Трек Сервіс Контроль»

- У транспортних засобах, на усіх маршрутах, будуть їздити або співробітники «Трек Сервіс Контроль», або студенти з відповідними листами, де будуть фіксувати кількість пасажирів, що їдуть і сплачують за проїзд, та кількість пасажирів, що їдуть за пільгами.

Дослідження громадського транспорту, додає В’ячеслав Поспєлов, розпочнеться 3 вересня. Триватиме близько двох тижнів. А поки виділяють кошти перевізникам, рахують пільговиків, Марина Бабець пише заяви до міської влади, в поліцію та чекає відповідей.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію