З міським головою чи без!

У місті пройшла позачергова сесія Полтавської міської ради. Її ініціювала частина депутатів. 13 серпня вони подали звернення Олександру Мамаю, аби той скликав сесію. Мер не відреагував на звернення. Тому депутати самі зібрались та провели засідання.

10:00, зала засідань, депутати міської ради реєструються на 17 позачергову сесію. Перед початком несподівано для всіх з'являється міський голова та заявляє: засідання проведе він.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Сесію веде міський голова, якщо міського голови немає – секретар міської ради. Якщо секретаря міської ради немає, то депутати обирають собі головуючого. На сьогоднішній день, Слава Богу, міський голова є в повному здоров’ї, гарному гуморі. Сесію буду вести я, зараз ми проведемо реєстрацію і подивимось, скільки депутатів зареєстровано. Після того, як буде 22 депутати, я відкрию сесію.

Після цього мер займає своє місце в президії. І одразу до нього підходять голови 3-х фракцій й заявляють: він не може проводити сесію, попередньо не зареєструвавшись.

- Якщо з’явиться міський голова і зареєструється, то ми обов’язково передамо слово для проведення засідання. Ми не дамо Вам можливість бути головуючим на цій сесії, тому що ви людина незареєстрована.

Під час гучного діалогу голова фракції СДП Олександр Шамота бере мікрофон та повідомляє: відкривати сесію депутати доручили йому. 

Олександр Шамота, депутат міської ради

- Відповідно до рішення зборів депутатів Полтавської міської ради VІІ скликання, які відбулися 28 серпня 2018 року, мені, депутату Полтавської міської ради Олександру Шамоті, доручено відкрити пленарне засідання 17 позачергової сесії Полтавської міської ради.

І поки Шамота говорить, на фоні відбувається тяганина мікрофону між мером та головою фракції «БПП Солідарність» Андрієм Матковським. В результаті мер залишає залу засідань і сесію проводить Олександр Шамота, якого депутати обрали головуючим. Розпочали засідання з оголошенням нових депутатів міської ради.

Євген Ніколаєнко, голова ТВК Полтавської міської ради  

- Я як голова Полтавської міської виборчої комісії у зв’язку з достроковим припиненням повноважень депутатів оголошую про обрання наступних за черговістю депутатів міської ради.

Ними стали: Дмитро Лаптев від «Самопомочі» та від «Рідного міста» - Едуард Волков, Олена Чірікова-Зоріна, Володимир Соколовський, Микола Перепелиця, Тетяна Юрченко.

Оновленим складом, голосувавши персонально з голосу депутати затвердили порядок денний. В ньому – 3 питання: звільнення секретаря міської ради Оксани Деркач. Друге – припинення її служби в органах місцевого самоврядування. Третє – обрання нового секретаря.  Голосували вже після перерви. За цей час лічильна комісія підготувалась до проведення таємного голосування. 

Едуард Волков, депутат міської ради

- Комісія вирішила затвердити форму бюлетеня для таємного голосування з розгляду проекту рішення Полтавської міської ради «Про дострокове припинення повноважень, звільнення з посади секретаря Полтавської міської ради Деркач Оксани Антонівни». 

Опломбувавши виборчу скриньку, депутати по черзі заходили до кабінки й голосували. Після того, як всі зробили всій вибір, голова лічильної комісії повідомив результат.

Едуард Волков, депутат міської ради

- 22 депутати підтримали проект рішення «Про дострокове припинення повноважень, звільнення з посади секретаря Полтавської міської ради Деркач Оксани Антонівни».

Більшістю голосів депутати звільнили Оксану Деркач з посади секретаря міської ради та припинили її службу в органах місцевого самоврядування. На цьому сесія закінчилась, а нового секретаря оберуть вже на наступному засіданні. 

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію