Учитель з Полтавщини потрапив у ТОП-10 премії Global Teacher Prize Ukraine 2018

Серед кращих опинився вчитель з Горішніх Плавнів Богдан Портяний.

31-го серпня, оприлюднили імена кращих 10-ти педагогів України за версією премії Global Teacher Prize Ukraine 2018. Серед 10-ки опинився і представник Полтавщини Богдан Портяний. Він працює вчителем географії та правознавства у спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу ім. Л. Бугаєвської.

Тож, тепер у вересні він відправиться в асесмент-центр у Львові, де будуть нові знайомства, робота в командах, розваги та презентації, під час яких члени журі оберуть переможця.

Ось його історія, яку представляли у ТОП-50.

Богдан Портяний – учитель географії та правознавства з міста Горішні Плавні Полтавської області, який ніколи не зупиняється.

Завдяки своєму прагненню постійно розвиватись і вдосконалюватись активний учитель самостійно опанував правознавство, сучасні інформаційно-комунікаційні технології. Зараз, окрім викладання в школі, пан Богдан професійно проводить будь-яке шкільне чи навіть міське свято, а також грає в театрі, знімає фільми та працює з текстовим редактором.

Пан Богдан упевнений, що робота вчителя «вдячна». І він відчуває цю «вдячність» на кожному кроці. Коли його учень склав ЗНО на 200 балів, і навіть коли на 120 (а ніхто взагалі не очікував, що складе), коли він в 11 класі нарешті зрозумів, як знаходити географічні координати, і коли отримав президентську стипендію. Такого в офісі не побачиш.

Його учні – учасники Всеукраїнського турніру юних географів, і часто учні, які не мали найкращих оцінок, завдяки наполегливій співпраці з учителем отримують там нагороди та дипломи. Він вчить їх бути наполегливими та намагається усіляко допомагати реалізовувати їхні бажання чи вибір. Протягом 5 років вони разом із хлопчиком намагалися підкорити олімпіади та конкурси-захисти МАН і лише цього року їм вдалося! Але жодного разу вони не зупинилися, не склали рук – вони продовжували готуватися й змогли перемогти.

Він допомагає всім дітям, які потребують підготовки до ЗНО з Географії. Оскільки в 11 класі географію в школі не викладають, вихід у них один – наполегливо працювати: вранці по суботах, коли хочеться спати, на канікулах, коли друзі розважаються, на уроках фізкультури, коли приходять без форми…

Для нестримного вчителя інновації – це не інформаційно-комунікаційні технології, це лише засіб для полегшення роботи вчителя.  Вони часто грають як на уроках, так і в позаурочний час, а точніше – займаються геокешингом. Під час цієї гри учні мандрують та освоюють супутникові навігаційні системи GPS, визначають місцезнаходження заданих об’єктів, шукають інформацію про них, відповідають на запитання, досліджують території, ознайомлюються з флорою і фауною нової місцевості. Основна ідея полягає в тому, що одні гравці (команда) ховають «скарби», далі за допомогою GPS-навігатора визначають їхні координати і повідомляють про них в Інтернеті. Інші гравці (команда-суперник) використовують ці координати, беруть свої GPS-навігатори й починають пошук.

Щоб зацікавити учнів і розібратися з геологічними поняттями та термінами, натхненний учитель водить дітей на навчальні екскурсії та вивчення гірських порід і мінералів.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію