За крок – екологічна катастрофа

На території Машівського району внаслідок діяльності компанії АТ «Укргазвидобування» газовий конденсат потрапляє до ґрунтового покрову та ґрунтових вод

Це поле поблизу Базилевщини Машівського району. Тут газовий конденсат можна не тільки побачити наочно, а й відчути на запах.

- Те, що ми зараз бачимо, - це надзвичайно негативне явище, і я вважаю, що пряма відповідальність лежить на плечах даного підприємства. І те, про що сказав Ігор Григорович, що саме дане підприємство повинно зробити і дуже якісно організувати ліквідацію оцієї біди.

Проблема існує з 2000 років. На підприємстві виявили втрати газового конденсату через старіння ємкісного парку. Рішення проблеми й досі не знайшли. 

Ігор Горжій, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування 

- Вони тільки говорять, що ми будемо щось робити, у нас є проектне рішення, ми досліджуємо, а щоб громада це побачила, щоб побачив депутатський корпус, щоб побачила місцева громада, цього на сьогодні я не відчуваю і не бачу.

Є відро та бочка – вочевидь, це все, на що спромоглася компанія «Укргазвидобування», щоб вирішити проблему. А тим часом забруднення довкілля продовжується. Питання екологічної ситуації депутати обласної ради обговорювали з жителями села Базилевщина.

Григорій Панченко, місцевий мешканець 

- Копанки оці завели. Воно-то господарство, звичайно, їхнє, але там провина хто-зна чия. А що це виявила екологія, то це дуже добре, що роблять. Це ж захворювання різні у Базилевщині, оце Кошманівка і Селещина, а все ж стікає сюди, і люди хворіють дуже.

Депутатський корпус Полтавської обласної ради ввважає, що лише разом, спільно з мешканцями можна вирішити проблему.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Екологічна шкода, яка завдається не тільки в цьому районі, але й по іншим, – це Котельва, Гадяч, Лохвиця. Це і бурові розчини, які зливаються в яри, річки, тобто, фактично ми не можемо зробити певні дії, щоб компанія, державна компанія, вона понесла покарання. 

Це питання депутати хочуть винести на обговорення профільної комісії. Там сподіваються вирішити проблему.

Ми ж, у свою чергу, залишаємо право за іншою стороною пояснити, що зроблено для вирішення екологічної проблеми, в ефірі нашого каналу.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію