У міській раді пройшла комісія з питань містобудування та архітектури

Обговорювали впорядкування меж території заповідника «Поле Полтавської битви» та оновлення однієї з центральних вулиці міста. Проектанти підготували детальні презентації та доповіді зі своїх питань.

На комісію містобудування та архітектури прийшли всі представники та проектанти. Роботу розпочали з оголошення питань. На початок засідання винесли розгляд питання впорядкування меж території музею «Поле Полтавської битви». Проектант представив проект з поділу території.

- Наукова зона, меморіальна зона, зона обслуговування відвідувачів, науково-дослідницька зона. Власне, ця зона нами і була визначена. Це якраз місце розташування табору, який є недослідженим. Ну і місце проведення бойових дій, де були розміщені редути.

У представників комісії виникли питання по зонуванню. Над проектом реорганізації музею працювали без архітектора. Це викликало активне обговорення, де виявили всі недоліки та дали поради проектанту. 

Вадим Вадімов, Заслужений архітектор, фахівець комунальної організації «Інститут розвитку міста»

- Більш ретельно запросити у свою проектну команду, або ж як вирішить головний архітектор та містобудівна рада. Окремо все ж таки провести дослідження балансу території з значенням того, що у ній все займає. І дати пропозиції, як з цим діяти. І це найголовніше, адже в кінці можуть виникнути питання приватної власності на земельні ділянки.

Микола Шевельов, начальник Управління з питань містобудування та архітектури Полтавського МВК, головний архітектор міста

- Окрім того, чинним законодавством, Законом про культурну спадщину передбачена обов'язкова наявність саме такої документації: план організації території заповідника, тому є нагальність розгляду даного питання.

Розгляд тривав майже пів години. Проект представники комісії підтримали. Після цього розглянули питання капітального ремонту тротуарів та елементів благоустрою вулиці Соборності. Проектант Сергій Мурза представ основні зміни.

Згідно з новим проектом, на вулиці з'являться зони для відпочинку з лавами, висадять нові дерева зі встановленням приствольних решіток. Старі люки замінять на нові. На них зобразять мапу центру міста. Урни по всій вулиці планують замінити на нові із важкою бетонною основою.

Проектант теж отримав поради та зауваження від членів комісії. 

Сергій Мурза, головний інженер проекту реконструкції вулиці Соборності

- Надані ідеї були досить цікаві, але всі вони стосувалися продовження пішохідної зони до Соборності. Ми тільки «за», але знову ж таки, це трішечки не наш проект, тобто, це ідеї створення безбар'єрного простору. У нас вони реалізовані, але знову ж таки, де наш проект є легітимним.

Це питання теж підтримали. Засідання тривало півтори години.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію