У другу суботу вересня країна відзначала День українського кіно

До цієї події наші журналісти підготували підбірку полтавських акторів, які запам’ятались в різні епохи кінематографу

- Полтавська земля народжує багато талановитих людей, але не може їх втримати.

Видатна кіноакторка епохи німого кіно, чиє коріння веде до Полтави, – Віра Холодна. Її називали «королевою екрану». Серед картин, в яких знялася акторка, – «Жизнь за жизнь», «Молчи, грусть, молчи», «У камина» та багато інших.

Сергій Гавриленко, кіноексперт 

- Хто знає, хто чув про неї, одразу виникає – легенда. Королева екрану, вся із себе світська дама із якоїсь багатої сім’ї вирішила позніматися в кіно. Це сама звичайна людина, яка дійсно полонила душі мільйонів глядачів на той момент. Її просто боготворили, через яку ламали кінотеатри. Не було квитків, люди просто ламали кінотеатри, аби на неї подивитись.

Інша народна улюблениця радянського кіно – Клара Лучко. Вона народилася під Полтавою в Чутовому. Популярність акторці принесла роль молодої колгоспниці Даші Шелест у фільмі «Кубанські козаки».  Потім були головні ролі у фільмах та серіалах. 

Сергій Гавриленко, кіноексперт 

- Вона дуже реалістична і духовна. Образи її героїнь, вони реалістичні, адже вона грає саму себе. І вона грає духовних людей, тобто, людей, наповнених почуттям. Вона не фальшивить, вона не переграє. В той час вона нічого не вигадує на екрані, вона грає саму себе.

Є в Полтаві і актори сучасного кіно, це – Данило Каменський. Хлопець знявся в головній ролі першого українського пригодницького фільму-фентезі «Сторожова Застава». 

Сергій Гавриленко, кіноексперт 

- Це перспективний актор, який намагається грати «характерні» ролі. Думаю, що в нього велике майбутнє. Будемо надіятись, що український кінематограф буде підніматись завдяки таким акторам, які виходять на екрани, змінюючи наших старих майстрів.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію