Поблизу села Тарасівка Оржицького району зарибили річку

Зариблення річки Сули. Здійснювалося воно за рахунок Державного бюджету. Риба вирощена за гроші в рамках Програми «Організація діяльності рибовідтворювальних комплексів та інших бюджетних установ у сфері рибного господарства». Підтримав її Комітет з питань бюджету, членом якої є народний депутат, голова підкомітету з питань бюджетної політики та удосконалення положень Бюджетного кодексу України Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Костянтин Іщейкін. Як це було, бачила Марина Покшіна.

На березі річки Сули збираються місцеві жителі, працівники рибоохоронного патруля та депутати. Зариблення річки відбулося за ініціативи народного депутата України Костянтина Іщейкіна. Вирощена риба у ДУ «Херсонський виробничо-експериментальний завод з розведення молоді частикових риб». Начальник рибоохоронного патруля Оксана Кулинич говорить: саме завдяки зусиллям народного депутата України зариблення дасть так зване «нове життя» річці.

Оксана Кулинич, начальник Полтавського рибоохоронного патруля

- Самій річці це дасть поповнити рибні запаси, по-перше, по-друге, товстолоб являється меліоратором. Він поїдає рослинність. Це дасть можливість очистити річку від водорослей, і найголовніше – поповнення рибних запасів усе ж таки.

Спершу рибу у спеціальних контейнерах будять. Далі працівники рибоохоронного патруля кріплять троси та шланги, якими випускатимуть рибу. Підготувавшись, починають випускати рибу. Спершу - короп, далі - білий амур, товстолоб. Обрано саме ці види риб не випадково. Вони є найкращими сусідами у водоймах і не є конкурентами в живленні інших видів риб. А також сприяють швидкому очищенню води. 

- випускають рибу

У необхідності очищення річки та відновлення її рибних балансів переконаний і голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Це якраз повпливає - риба, яку за вашої допомоги сьогодні будемо запускати в річку, щоб вона збереглася, примножувалася. І фактично питання із кількістю рибного запасу в нас не стояло ніколи.

Народний депутат України Костянтин Іщейкін, який підтримав ідею зариблення Сули, разом із головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким особисто випустив кілька рибин. Усього поповнили річку близько 180 тисячами екземплярів.

Костянтин Іщейкін, народний депутат України

- В умовах, яких була Сула два роки тому, це – надзвичайно важливо. Тому що Сула пережила величезну екологічну катастрофу, загинула величезна кількість риби. І дуже-дуже хотілося б, щоб улюблене місце відпочинку, дозвілля і просто насолоди спілкування з природою річка Сула була в найкращому стані на багато-багато десятиріч надалі.

Радіють такій події і жителі сусідніх сіл. Особливо – любителі рибалити, тому що вселення рослиноїдних риб значно підвищує рибопродуктивність річки. Мають вони швидкий темп росту. У 6-7 років коропи і товстолоби важать 7-9 кг без використання комбікорму.

Денис Литовченко, рибалка

- Риба почистить трішки річку, кущів буде менше, зелені. А що дасть для села? Дасть, що можна буде прийти, відпочити, закинути вудочку, половити. Дітям приємно, з дитиною можна буде прийти, посидіти, теж половити рибу.

У водойму було випущено рибу, яка їсть усі групи водоростей. Перевагу віддає діатомовим і зеленим, саме тим, які обумовлюють цвітіння води у водосховищах, що є проблемою останніх років, особливо це стосується Сули. Обіцяють річку постійно патрулювати та охороняти від браконьєрства. 

Юрій Антоненко, заступник начальника відділу рибоохоронного патруля №1

- Ми проводимо цілодобові рейди, патрулюємо понад берегом, також за допомогою плавзасобів залучаємо громадськість, правоохоронні органи і постійно перевіряємо, наскільки порушуються правила спортивного рибальства.

Зариблення здійснилося за рахунок Державного бюджету. Вирощена і запущена в річку риба за бюджетні гроші в рамках Програми «Організація діяльності рибовідтворювальних комплексів та інших бюджетних установ у сфері рибного господарства», яку підтримав Комітет з питань бюджету, членом якої є народний депутат, голова підкомітету з питань бюджетної політики та удосконалення положень Бюджетного кодексу України Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Костянтин Іщейкін. 

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію