Вчать говорити і дітей і дорослих

14 листопада своє професійне свято відзначають логопеди у всьому світі. Це – спеціальна педагогічна наука. Вона вивчає порушення мови, способи їх попередження, виявлення та усунення засобами спеціального навчання і виховання. Яка вона, робота логопедів, дізнавалася Марина Покшіна.

Народження дитини для Ярини Скляренко стало поштовхом для зміни роду діяльності. 16 років жінка працювала інженером-технологом. Саме материнство надихнуло отримати другу вищу освіту і далі працювати лише з малечею.

Ярина Скляренко, логопед-дефектолог

- Роботу я знайшла не відразу. Перед тим, як отримати свою роботу, я почула 29 відповідей «ні». І на 30-й раз я отримала свою жадану улюблену роботу.

Зараз Ярина Скляренко працює з дітками, яким потрібна допомога логопеда-дефектолога. Разом зі своїми учнями жінка працює над розвитком малят та вчить їх правильно говорити і вільно почувати себе у суспільстві. Демонструє Ярина Скляренко фрагмент заняття з учнем.

- Пристосування, де дитина сортує коло та трикутник, фігурки, які перед нею лежать. Також, наприклад, для розвитку дрібної моторики, для розвитку уваги, ми використовуємо інший тренажер, який взагалі можна зробити власними руками.

Наочність виготовлена своїми руками, авторські методики навчання та любов до дітей – те, що перетворює роботу в улюблене заняття. Від нього логопед-дефектолог отримує задоволення щоденно. Говорить: спілкування з дітьми молодить її.

Ярина Скляренко, логопед-дефектолог

- Мені дуже цікаво спостерігати, як вони ростуть, і те, що в них вкладено, як це все дає певні результати, як вони розвиваються, стають, скажімо так, щасливими членами нашого суспільства.

Починає свої заняття із розминки мовного апарата. Для цього використовує як стандартні, так і авторські методики.

- Це все ми робимо граючись, надуваємо щічки, як хом'ячки. Робимо, ніби хоботок слона. Робимо годиннички: тік-так, тік-так. Робимо цокання конячки.

У процесі лікування, переконує Ярина Скляренко, необхідно проявити терпіння і наполегливість. Як логопеду, так і пацієнту. Тому що до виконання вправ потрібно підходити ретельно і відповідально, не допускаючи пропусків занять. 

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію