Скільки коштує лікування ГРВІ?

Сезон застуд та грипу 2018 почався. Полтавці масово хворіють та звертаються за допомогою у медичні заклади. Як лікуватися та скільки це вартує – дізнавалася Марина Покшіна.

Сергій Хайрулін застудився в цьому році не вперше. Аби не йти на лікарняний, чоловік лікувався сам. Проте, це результату не дало. Довелося звернутися за допомогою до спеціаліста.

Сергій Харулін, полтавець

- Хворів три дні з температурою, горло боліло, голова боліла. Призначили лікування лікарі. Пропити потрібно антибіотики. Скажімо так, без антибіотика не обійтися, тому що пішло запалення.

Лікар загальної практики Тетяна Гончаренко оглянула чоловіка та призначила лікування.

-Скажіть, будь ласка, що вас турбує?

-Температура, горло болить, голова болить і ну тут брови.

-Дивитися на світло вам не боляче? 

Тетяна Гончаренко переконує: лікуватися самостійно не варто. Які саме препарати та пігулки підійдуть конкретному пацієнту має призначати лише спеціаліст. Але, змоги звернутися в поліклініку є не у кожного.

Тетяна Гончаренко, лікар загальної практики-сімейний лікар

- Якщо у людини звичайна застуда - людина переохолола або риновірус, у певних умовах можна лікуватися вдома. Це передбачає споживання великої кількості рідини, споживання можна морсів з натуральних ягід. Це може бути калина, ожина, тобто кисла ягода.

Серед найпопулярніших в українців залишаються лікарські засоби, які купуються без призначення лікаря. Це: засоби від кашлю і болю в горлі, краплі для носа, жарознижувальні препарати. Орієнтовна вартість пакета ліків за призначенням лікаря на 3 дні: препарати для зниження температури (наприклад, порошкові засоби в саше) – від 72 гривень з розрахунку 2 пакети на добу; пігулки від болю в горлі (льодяники від кашлю, спреї для зняття запалення й ін.) – від 42 гривень за флакон або упаковку; назальні препарати для лікування нежиті – середня ціна крапель та спреїв для носа 40-50 гривень.

Таким чином, у сумі за 3 дні лікування хворий витратить близько 150-200 гривень. Якщо не має ніяких ускладнень. У цю суму не входять противірусні препарати та інші ліки, які можуть бути рекомендовані медиками. Також українці часто купують антибіотики, комбіновані ліки проти застуди та різні рослинні препарати, які здатні збільшити суму чека в 2-2,5 рази.

Тетяна Гончаренко, лікар загальної практики-сімейний лікар

- Призначення антибіотиків, препаратів з антибіотиком, антимікробних препаратів визначати повинен лікар. Щоб уникнути антибіотикорезистентності і, відповідно, всіх наслідків. Просто ці препарати рано чи пізно перестають діяти.

Полтавець Сергій говорить, що наступного разу одразу буде звертатися до лікаря.

Сергій Харулін, полтавець

- У родині всі перехворіли, я зараз останній хворію.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію