Всі люди рівні – всі люди різні

16 листопада світова спільнота відзначає День толерантності. З цього приводу «за круглим столом» зустрілись представники нацменшин з керівництвом Полтавської облдержадміністрації. Як живеться діаспорам у Полтаві, дізнавалась Юлія Хаврель. 

- Є книги, література, котрі розповідають про історію Чечні та про традиції ісламської культури в Чечні. Є різні предмети, які одягають дорослі люди. Ось такі тюбетейки одягають поважні, знаючі старики. Ось такі одягає молодь. Котра постійно енергійно поступає, котра обіцяє гарне майбутня для нашої країни.

Амін проживає у Полтаві вже 13 років. Він – імам, тобто голова мусульманської громади, Центральної Мечеті у нашій області. Тут, за роки життя, він знайшов багато друзів та українську дружину.

Амін Ат-Тунсій, Імам Центральної мечеті у Полтавській області 

- Полтава - це таке місто, яке не любити неможливо. Багато людей сюди приїхало та думали що це тимчасово. Проте перебуваючи один день у Полтаві, вже можно вважати, що людина усе життя буде тут жити. Тут люди добрі, атмосфера гарна, тут можно багато доброго робити на благо цього міста.

За «круглим столом» цього дня Амін та представники інших діаспор  зустрілись з керівництвом області. Вони обговорили проблеми нацменшин і виробили подальшу стратегію співпраці.

Микола Білокінь, заступник голови Полтавської ОДА

- У нас є Департемент культури і туризму, у нас є відділ по роботі з такими громадськими організаціями і з національними меншинами та релігійними конфесіями. У нас є постійний контакт з ними. Вони телефонують нам і приїздять до нас. Ми з ними спілкуємось, надаємо допомогу. Це працевлаштування, це соціальний захист. Ну соціальний захист всі, всі верстви населення.

А поки Амін вирішує політичні питання своєї діаспори, його дружина Аіша Губакер проводить майстер-клас з розпису хінді. 

Аіша розмальовує руку 

- Як Ваші батькі відреагували?

- На те що я прийняла іслам?

- Так.

- Можно сказати з порозумінням, але не одразу. Зараз у нас гарні стосунки. Одразу було багато розмов, не зовсім розуміли, а потім зрозуміли, що мусульмани культурні люди. Ми запрошували їх на багато зустрічей, які проходили у нас в мечеті.

Амін у шлюбі вже 7 років. Разом з Аішою виховує дітей. Полтава для нього – другий дім. 

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію