Шість років за гратами - за хвіст та вухо кота

Вперше в Україні реальний термін ув'язнення отримав зловмисник, який знущався над твариною. Пухнастий постраждав у Полтавській області, селі Малинівка минулого року. Рік тривала судова тяганина. І днями суддя Глобинського райсуду винесла вирок про позбавлення волі над котячим садистом. Про те, навіщо чоловік знущався з кота, та як довели його провину - далі у сюжеті.

Пухнастий, сірий, без хвоста та лівого вуха. Попри те, що близько року тому над котом познущався сусід, людей він не боїться. Нападника ж вже заарештовано. За словами односельців, його основною метою було не знущання над твариною, а залякування бабусі. Від старенької раніше засуджений чоловік вимагав грошей.

Галина Ужищенко, жителька села Малинівка

- Казала бабуся, що взяв кота і каже: дивися, якщо не будеш робить те, що я скажу, буде і тобі те, що котові. І почав одрубувать хвіст. Одрубав хвіст, відрізав вухо, ну сім’яник відрізав.

У суді бабуся своїх свідчень не підтвердила. Односельці вважають, що, перш за все, – через страх перед сусідом. Його побоюються й інші мешканці Малинівки.

Ігор Ужищенко, житель села Малинівка

- В мене дочці 13 років. Я переживаю за свою дочку. Так само вона приходила і казала, що так і так, я боюся виходить, у нас оце маршрутка возе у Землянківку, сусіднє село, у школу. Каже: я боюся. Я її відводив на маршрутку і зустрічав її з маршрутки, тому що людина неадекватна.

Чоловік і раніше, за словами односельців, поводив себе неадекватно. Пиячив та погрожував рідним й сусідам.

Галина Ужищенко, жителька села Малинівка

- Бабуся розповідала, що він бере пилку і просить у неї гроші. У неї пенсія, і за пай вона отримує. Він бере пилку, і може він і не пиляв би, але факт у тому, що по ногам воде. А ще каже, що зараз відпиляє ноги, якщо не дасть грошей.

Дізнавшись про ситуацію з котом, сільський голова викликав поліцію. Тварину ж відправили до ветеринарного лікаря. За його словами, тварина була у шоковому стані. Більше року тривало слідство та судова тяганина. Днями суд виніс перший в Україні вирок за знущання над твариною. Весь цей час Олег перебував у Полтавському слідчому ізоляторі. Обвинувачуваний у суді своєї вини не визнав, у суді поводився нахабно.

Алла Олефір, суддя Глобинського районного суду

- Особа під час судового розгляду вину свого вчиненого злочину не визнала, не розкаювалася, з особливим цинізмом ставилася до вчинених дій. Він не усвідомлював того, що при нанесенні ушкоджень тварині їй завдавали страждань, фізичного болю. Крім того, зазначений злочин було вчинено особою з метою тиску на власну бабусю.

Обвинуваченому оголошено вирок – 6 років ув'язнення за статтею 299  Кримінального кодексу України «Жорстоке поводження з тваринами».

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію