100-річний ювілей української поштової марки

Указом Президента святкують цю подію по всій країні. У Полтаві виставка марок та урочистий захід пройшли у Краєзнавчому музеї. Колекції привезли з різних міст України. Як це було – знає Марина Покшіна.

У виставковій залі збираються гості. Серед них – філателісти з різних куточків України. Представлені на стендах марки та конверти від 1918 року до сьогодення. Починається захід урочистим відкриттям. 

- Полтавщина нині є єдиним регіоном, де сьогодні проводять урочистості з нагоди 100-ліття випуску поштових марок. І де нині відбувається спецпогашення новинок філателістичних продукцій.

З нагоди 100-річчя Спеціальний поштовий штемпель виготовили Українським державним підприємством поштового зв’язку «Укрпошта». Ним і поставили пам'ятний відбиток. На ньому зображена дата і подія.

Організатори говорять: ця подія у Полтаві вперше. Вона приверне увагу до української історії. А саме: до державотворення та культурних надбань.

Михайло Меллін, голова правління Полтавського обласного товариства філателістів

- Тут є колекції, які люди брали в руки ще наприкінці XIX толіття. Є цінність. Я вважаю, що є. Це - цілі долі, які пройшли. Марки, які наклеювали 100 років тому.

На першому стенді колекції –100-річні марки. Їх привезли із Харкова та Дніпра. Молодші за них на 20 років представив полтавський філателіст Анатолій Кравченко. Збирав їх чоловік протягом 30 років.

- Це – неймовірні матеріали. Це – не поштові марки, які мали ходження на прикінці XIХ століття, початку ХХ століття. У XVIII столітті. Ви розумієте.

На стендах є перші марки України. Їх автори – Георгій Нарбут та Антін Середа. Усі колекції – приватні. Привезені з Києва, Харкова, Дніпра, Сум та Полтави.

Андрій Рожов, директор Полтавської дирекції ПАТ «Укрпошта»

- Тут є колекції, які були відзначені ще у Радянські часи, були відзначені на міжнародних виставках, відзначені у Радянському Союзі на найвищих рівнях.

На цих стендах близько 3-ох тисяч марок, п’ятисот конвертів і майже 300 почтових карток. Виставка діятиме три дні. 

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію