Розпочинає роботу новий орган перевірки якості освіти

В усіх регіонах України створять територіальні органи, які відповідатимуть за дотримання якості освіти та якості освітньої діяльності. 

Новий орган називатиметься Державна служба якості освіти України, йдеться у рішенні Кабінету міністрів від 7 листопада.

До кінця року розпочнуть набирати спеціалістів, які будуть допомагати школам у побудові та покращенні якості освіти у школах. Серед їхніх завдань: інституційний аудит шкіл, надання рекомендацій щодо організації та функціонування їхньої роботи, експертиза та затвердження нетипових освітніх програм, акредитація неурядових організацій незалежно оцінюватимуть якість освіти і діяльності шкіл.

У рішенні Кабміну зазначається, що утворення нової служби дозволить закласти основу для формування і розвитку зовнішньої системи забезпечення якості освіти, реалізації прав та інтересів учнів, шкіл та держави в цілому.

Нагадаємо, що в рамках реформи Нової української школи ліквідували атестацію та державний нагляд за діяльністю закладів освіти. Натомість, ввели новий інструмент зовнішньої системи забезпечення якості – інституційний аудит, який і повинна здійснювати Державна служба якості освіти.

Експертка з освітньої реформи проекту "Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ", який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми U-Lead  Лілія Боровець говорить, що це кардинально новий підхід оцінювання якості освіти в навчальних закладах.

"Це новий підхід та альтернатива застарілим перевіркам навчальних закладів. Державна служба якості освіти буде помічником та радником, щоб покращити весь у цілому процес надання освітніх послуг, реагувати на проблемні питання шкіл", - підкреслила Лілія Боровець.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію