Заклади охорони здоров'я самостійно укладатимуть договори з «Полтавафарм»

З 1 січня 2019 року, відповідно до чинного законодавства, медичні заклади вирішуватимуть, з якими аптеками укласти договір на оренду приміщень. Про це повідомили представники міської влади під час робочої зустрічі з підприємством «Полтавафарм». Подробиці – далі у сюжеті.

У рамках медичної реформи, з 1 січня 2019 року заклади охорони здоров'я будуть юридично самостійними комунальними підприємствами. 

Андрій Лямін, перший заступник Полтавського міського голови

- У зв'язку із зміною законодавства це будуть відокремлені одиниці, комунальні підприємства із своєю бухгалтерією, зі своїми окремими договорами. Тобто, вони здають площі в оренду та торгівлю не лише аптечним пунктам а й іншим підприємцям, які ведуть підприємницьку діяльність наразі в медичних закладах міста Полтави.

Тому комунальні аптеки повинні укладати договори на оренду приміщень не з управлінням комунального майна Полтавського міськвиконкому, а безпосередньо з медичними закладами. Про це повідомив секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота під час робочої зустрічі з керівником комунального підприємства «Полтавафарм».

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- З 1 січня всі лікарні стають відокремленими структурними підрозділами. Відповідно ми надіслали абсолютно усім орендарям і не тільки аптечної мережі «Полтавафарм» попередження про те, що з 1 січня ми не зможемо з ними підписувати договори і для підписання цих договорів вони повинні будуть звернутися до безпосередньо лікарень і з ними вже підписувати договори на розміщення аптечних пунктів.

Керівник «Полтавафарм» Борис Пономарьов підтвердив, що міська влада не виганяє їх аптечні пункти із медзакладів, а комунальне підприємство продовжить забезпечувати полтавців ліками. Аптечні пункти підприємства, які розташовані в лікарнях, (зокрема, на базі 4-ї міської клінічної лікарні, за адресою вул. Залізна, 17) працюють по реалізації заходів урядової програми «Доступні ліки». Спільно з фахівцями «Полтавафарм» впроваджується програма «електронний рецепт». Також за рецептами лікарів пацієнти можуть отримати препарати інсулінів, знеболювальні засоби тощо.

Борис Пономарьов, в.о. начальника обласного КП «Полтавафарм»

Питань не бачу ніяких, КП «Полтавафарм» як працювало, так і буде працювати. Взагалі «Полтавафарм» буде працювати зараз по-новому. Ті структурні підрозділи, які були відокремлені, взагалі будуть приєднані, поступово, ну будуть приєднані, так це буде важко для підприємства, ну взагалі ми до цього йдемо.))

Єдине, що турбує секретаря міськради, щоб «Полтавафарм» юридично мав полтавську реєстрацію і сплачував податки до міського бюджету.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Ми сьогодні з керівництвом «Полтавафарм» дійшли згоди, що ми зможемо домовитись про те, що аптечні пункти «Полтавафарм», які працюють на території міських лікарень, залишаться в підпорядкуванні міста Полтава, мається на увазі, що податки з зарплат цих людей, які працюють в цих пунктах , будуть іти в бюджет міста Полтава.

Згідно з новим законодавством, міська влада не продовжує підприємству «Полтавафарм» договори оренди в дев'яти закладах охорони здоров'я м.Полтава. З нового року кожний аптечний пункт узгоджуватиме питання аренди приміщення безпосередньо з тією лікарнею, де досі функціонував. 

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію