Як роблять погоду в Полтавській області?

Хто і чим займається, як прогнозують та передають інформацію населенню. До Дня працівника гідрометеорології Марина Покшіна дізнавалася, чим займаються люди цієї професії.

Марина Покшіна, кореспондент

- Люди багато чого навчилися у прогнозуванні погоди. Проте, її примхи досить часто створюють сюрпризи. Аби дізнатися, з чого починається прогнозування погоди, ми вирішили заглибитися у метеотематику Полтавщини.

Метеослужба Полтави починається у полі. Там розташована єдина в місті метеорологічна станція. Робочий день, а вірніше добу, працівники метеостанції відміряють за гринвіцьким часом. А це значить, що кожні три години дані про погоду оновлюють і відправляють до Києва, а чотири рази на добу пересилають до Всесвітньої погодної мережі.

Ольга Штатьова, завідуюча сектором метеорологічних спостережень Полтавського обласного центру з гідрометеорології

- Приходимо сюди на майданчик і вимірюємо температуру повітря, поверхні ґрунту, вітра напрямок і швидкість, атмосферний тиск і передаємо це все у цифровому вигляді, кодуємо.

Починають свою зміну працівники збираючи інформацію з приладів. Спершу – витяжні термометри. Цей відповідає за внутрішню температуру землі.

- Це - витяжний термометр, він на глибині 40 сантиметрів. Ну, я без окулярів не бачу, скільки там. Десь, приблизно 2 сантиметра.

Далі метеоролог переходить до ділянки з ґрунту. На його поверхні знаходяться три термометри: один показує актуальну температуру, два інших – найбільшу й найменшу температури. 

Наступним етапом є зняття показників із психрометричних будок.  Далі – гігрометри. Вони вимірюють відносну вологість.

- Тут ви бачите сухий і змочений термометр. Змочений обмотаний ботистом, мінімальний, максимальний і два гігрометра.

А це – анеморумбометр і флюгер. Вони показують напрямок і швидкість вітру. Коли дані вже зібрано та відправлено, настає час для роботи синоптиків. За картами й математичними моделями вони складають прогноз погоди. Щоб передбачити погоду в кожній окремій країні, необхідна інформація Всесвітньої метеорологічної організації, адже всі погодні явища пов'язані між собою: циклони та антициклони не зважають на кордони, встановлені людьми. 

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію