«Дні українського кіно» у Лубнах

У Лубнах показували українські фільми. З 16 по 18 листопада місто стало осередком популяризації українського кіно. Тут відбулися покази стрічок українських режисерів. Лубенці і гості міста не тільки безкоштовно дивилися  вітчизняний кінопродукт, а й зустрілися з акторами та авторами фільмів. Ініціатори кінопоказів – Державне агентство з питань кіно, народний депутат України Костянтин Іщейкін, Лубенська міська рада. Присвятили захід 1030-річчю міста Лубен. На відкритті «Днів українського кіно» була Ольга Соломаха.

Почався триденний марафон показів українського кіно в п'ятницю з прес-конференції. О 16 годині в Лубенській міськраді організатори, режисери, сценаристи та актори зустрілися з журналістами.

Пилип Іллєнко, голова Державного агентства України з питань кіно 

- Головним викликом для нас є побудувати міст до глядача. Українське кіно на сьогодні, на жаль, демонструється в невеличкій кількості кінотеатрів, тому що цих кінотеатрів в принципі дуже мало у нашій країні. Багато людей, на жаль, не мають можливості піти і купити квиток, переглянути фільм.

Аби ознайомити та продемонструвати кращі стрічки українського кіно, кінофест у Лубнах – відкритий та безкоштовний для глядачів. Показують історичний бойовик «Червоний», документальний фільм «Міф», пригодницький фільм-фентезі «Сторожова застава» та художній фільм «Кіборги». Також на прес-конференції анонсували фільми, які планують знімати найближчим часом.

Олексій Пантєєв, режисер-продюсер

- Наступного року будемо знімати за підтримки Міністерства культури України кінострічку про Северина Наливайка. Я хочу наголосити, що цього б не було, якби Уряд України та пан Пилип Ілєєнко не підтримував би українське кіно. Це такі дуже важливі поступи на підтримку української культури.

Ініціював кінозахід у Лубнах нардеп Костянтин Іщейкін. За його словами, відкриті покази українських фільмів сприятимуть розвитку культури.

Костянтин Іщейкін, народний депутат України

- Сьогодні мені випала надзвичайна честь презентувати вперше у Лубнах Дні українського кіно. Дуже хотілося б, щоб ми не збавляли темп з вкладень у добробут людей – по інфраструктурі, освіті, медицині. Але мистецтво – це вічне.

Після прес-конференції – урочисте відкриття кінофесту та спілкування з глядачами. Першу кінострічку презентують у місцевому кінотеатрі. О 17.00 тут вже зібралися містяни та гості. Чекають на «Скажене весілля».

Юлія Мурашко, жителька Лубен

- Позитивний. Вражає, що він на українській мові, вражає, що це зняли наші режисери. Це справді супер, це добре для нашої країни, те, що привезли його у місто Лубни – це взагалі подія.

Кінокомедією «Скажене весілля» відкривають Дні українського кіно у Лубнах. Презентує стрічку актор Назар Задніпровський. У комедії він зіграв одну із головних ролей.

Назар Задніпровський, актор

- Приїхали саме з «Скаженим весіллям», тому що треба побільше комедій, побільше радості народу в наш важкий час. Звичайно ж, потрібно такі фільми, як будуть: і «Червоний»,  і «Кіборги» – це історія, це сьогодення. І підростаюче поколління повинне знати про те, як боролася наша держава за свою незалежність. Але, наголошую, обов'язково потрібна комедія.

Після спілкування з представниками українського кіно гостей заходу запросили до кінозали. Тут – урочисте відкриття. Першим виступив ініціатор кінофесту, нардеп Костянтин Іщейкін.

Він привітав присутніх та подякував всім, хто сприяв у проведенні фестивалю кіно у Лубнах. На сцені кінотеатру виступили всі почесні гості заходу. Після урочистої частини – сеанс української комедії «Скажене весілля».

Перший день кінофестивалю у Лубнах завершився. Організатори заходу обіцяють зробити свято традиційним для міста.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію