Інклюзивна освіта стає доступною кожному

На Полтавщині планують створити 32 інклюзивно-ресурсні центри. Вже працюють 15, два з них – в Пирятинській та Омельницькій ОТГ. Про це говорили під час наради у Полтавській ОДА.

У залі зібралися представники ОТГ та фахівці освітньої галузі. Цього дня у Полтавській ОДА – засідання робочої групи із освітнього напрямку. 

За останні 5 років в Полтавській області розширилася мережа закладів інклюзивної освіти. За показниками 2017-2018 навчального року, область входить до першої десятки за кількістю шкіл з інклюзивним навчанням.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА 

- Прийнятий у 2017 році закон «Про освіту» розширив нові можливості для дітей з особливими освітніми потребами. Кожна дитина має право отримувати не лише якісні освітні послуги, а й психолого-педагогічний та корекційний супровід.

На Полтавщині інклюзивної освіти потребують 36 тисяч дітей. Отримують її - не більше тисячі. Решта - перебувають на різних формах навчання.

Це село Демидівка Омельницької об'єднаної територіальної громади. 31 жовтня 2018 року тут відкрили Інклюзивно-ресурсний центр. Він має різні кімнати та обладнання. Малечі допомагає практичний психолог та сама атмосфера.  

Станом на 1 листопада 2018 року на Полтавщині діє 44 заклади дошкільного виховання та 54 інклюзивні групи. Кількість дітей у них збільшилась у 5 разів. І на сьогодні становить 82 дитини. У порівнянні з 2015-2016 навчальним роком кількість шкіл з інклюзивним навчанням збільшилась у 2,5 рази, а кількість дітей - втричі.

Але не лише питання навчання хвилювало освітян. 

Ігор Процик, голова Щербанівської ОТГ 

- Питання харчування гостро стоїть не тільки у нашій Щербанівській громаді. Але і повсюди. Я думаю, що і на Україні. Якщо молодші класи ми харчуємо безкоштовно. Це прийняли сесійно. Так само, як і в дитячих садочках. То для старших класів, починаючи з 5, - це вже буфетна продукція.

Під час засідання обговорили всі питання освітньої сфери. До кінця 2018 року у планах – створити ще 32 інклюзивно-ресурсні центри. 

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію