На Полтавщині почастішали випадки травмування взимку

Нині в травматологічному відділення обласної лікарні перебуває близько 30-ти людей. Щодня там проводять близько п’яти операцій. Спілкувалася з постраждалими Лідія Ритченко.

Ось в цій палаті лежить прооперований Олексій Захаренко. Він зламав ногу. 

Олексій Захаренко, пацієнт, Котелевський район

- Біля двору десять метрів одійшов, підсковзнувся, льод, упав і перелом.

Таких, як Олексій, у травматологічному відділенні Полтавської обласної лікарні - близько тридцяти людей. Майже всі травмувалися на вулиці, через негоду.

Олександр Бубир, завідуючий травматологічним відділенням Полтавської обласної лікарні

- В зимовий період отримують травми як молоді, так і похилого віку люди. В залежності від віку є і характер переломів. Для молодих характерні переломи плечової кістки, передпліччя, гомілки. Для похилого віку характерні переломи шийки стегнової кістки, черезвертлюгові переломи.

Миколу Тетірка із Лохвицької районної лікарні направили до обласної. У чоловіка - тяжка травма ноги.

Микола Тетірко, пацієнт, Лохвицький район

- Злізав з грузової машини, там залізо, борт, слизько. І упав через борт прямо на лід прямо на низ. І ото боком упав і поламав ногу. «Скора» забрала у Лохвицю в лікарню. Я там пролежав пів суток, і там таких складних операцій не роблять. І тут же мене направили по направленню сюди.

За день в травматологічному відділенні оперують близько п’яти людей. Одна операція може тривати в середньому 1.5 години.

Олександр Бубир, завідуючий травматологічним відділенням Полтавської обласної лікарні

- От є тут знімки тих пацієнтів, які ми оперували. Там була гомілка - закритий гвинтоподібний перелом, прооперована. Хвокісточковий перелом, прооперований, ключиця поламана.

Пацієнти, які отримали травми, рекомендують іншим бути обережними.

Олексій Захаренко, пацієнт, Котелевський район

- Краще хай служби якось контролювали дороги. Посипали там сіллю, пісочком, щоб менше таких випадків було.

Микола Тетірко, пацієнт, Лохвицький район

- Хай обережно ходять, дивляться, куди стають, не ходять під будинками, бо зараз і бурульок багато. А якщо уже падають, то треба знать, як нада падать, там чи руками удержуватися, щоб не зламать.

У лікарні травмований пацієнт перебуває в середньому до десяти днів, каже лікар. Але часу на відновлення може знадобитися більше. Тому на реабілітацію хворого з обласної лікарні відправляють до районної. Найбільше з переломами до травматологічного відділення звертаються з Машівського, Котелевського та Диканського районів.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію