Користується електроенергією та опаленням, але не платить

І все це робить законно. Полтавець Віталій Майборода використовує альтернативні джерела енергії – сонце та вітер. Цього вистачає для забезпечення двоповерхової будівлі. З винахідником спілкувалась Анна Ружін. 

Це будинок винахідника. За зовнішнім виглядом він не схожий на інші. 

Віталій Майборода, власник будинку 

- Група моїх товаришів об'єднались в громадську організацію з однією метою, щоб побудувати приватний будинок, який би за ціною був не дорожче, ніж звичайна квартира у такій багатоповерхівці, яка поруч з нами знаходиться. І ми цю задачу виконали. Такий будинок, який перед нами, має площу 70 квадратних метрів. Побудований за новітніми технологіями із теплоізоляційних матеріалів.

На даху будинку – вітрогенератор та сонячні батареї. Вони і є основними джерелами електроенергії. 

- Загальна потужність станції 1 кВт. В перспективі я планую довести цю потужність до 5 кВт. Збільшити кількість панелей і додати вітрогенератори. Але вже сьогодні енергії, яку виробляє вітрогенератор і сонячні батареї, досить, щоб працювали всі електроприлади. Це і пральна машина, і холодильник, і телевізор та інше обладнання.

Будинок має круглу купольну форму. Це енергоефективно, адже при будівництві такого будинку витрачається до 40% менше матеріалів, ніж на будинок звичайної форми. Вікна розташовані по всьому периметру. Сонячне проміння освітлює всю будівлю. Таким чином, електроенергії використовується менше. Крім цього, будинок добре утеплений шаром пінопласту, товщиною у 20 см. 

Опалює купольний будинок винахідник теж самостійно.

- Це звичайна реактивна пічка з турбонадувом. Знайшов інформацію в інтернеті і сам збудував таку пічку. Вона працює на будь-яких видах палива. Це може бути вугілля, брикети чи звичайні дрова. Ось загрузочна камера. Сюди завантажуємо паливо, підпалюємо. І цією грубою, як в старих українських хатинах, опалюємо і тепло поступає у всі кімнати будинку.

Використовує Віталій і газовий обігрівач. Працює він від балона. 

Другий поверх опалюється за рахунок сонячних батарей. 

- Поверх повністю виконаний із пінопласту. Це все за новою технологією. Її називають японська. Товщина стінки 20 см. 2 вікна всього. Енергозбереження тут навіть краще, ніж на першому поверсі. Площа кімнати 30 квадратів.

Температура за вікном мінусова, але колектор видає 30 градусів тепла. Віталій розповів, що все це – завдяки сонячним батареям.

- Всередину будинку просвердлений такий отвір. Через який проходить тепле повітря, яке підігрівається за рахунок сонця.

Крім цього, чоловік використовує глиняні глечики та свічку. Цей спосіб допоможе підняти температуру на декілька градусів. 

Віталій Майборода має ще безліч ідей. Чоловік планує добудувати будинок, створити зимовий сад. Планує і басейн з підігрівом.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію