Чи справді пологи в Україні стали безкоштовними?

За комфортні умови жінки нерідко змушені доплачувати медикам «в конверті». Що потрібно для того, щоб все пройшло «добре», та скільки коштують так звані «безкоштовні пологи» у Полтаві – дізнавалася Марина Покшіна.

Михайло Буколов кілька днів тому вперше став батьком. Дружина народжувала у пологовому будинку 1 міської клінічної лікарні. Сім'я щаслива, що все пройшло добре. Проте, за словами чоловіка, на це вплинула сума так званого «благодійного внеску». Тоді ще майбутнім батькам в лікарні пояснили: він обов'язковий для всіх. 

Михайло Буколов, молодий батько

- Ми ще, знаєте, ми ще самі були такі розгублені, було багато якої інформації. І до нас в такий час, коли ми ще такі були, так сказати, сонні, заходить жіночка і починає нам говорити про благодійний внесок, що робиться він від кожної сім'ї. Він був, нам сказали, в районі до 1000 гривень.

Заплатила родина 800 гривень. Та це не всі витрати під час пологів. Усі необхідні речі для малюка – пелюшки, боді, шапочки та підгузки – купили завчасно. Для дружини зібрали за списком також: предмети жіночої гігієни, постіль, змінна постіль та спідня білизна. У цей день, зазначає чоловік, віддали медсестрам засоби гігієни. Додає Михайло Буколов, скільки витратили на пологи.

Михайло Буколов, молодий батько

- Я думаю, в районі 6000 гривень було, а то, може, й більше. На самі пологи ми в перший день, як заїхали, нам відразу сказали, щоб ми виставили 6 рулонів цих рушників бумажняних, якийсь засіб, я вже не пам'ятаю, як називається антисептік, щоб руки і дитяче мило. Після того, як пологи пройшли, ми це все віддали, ми з того всього нічого не бачили.

У перинатальному центрі нам пояснили: ніяких так званих «благодійних внесків» немає. Це все – за бажанням батьків. І лише з власної ініціативи. Лікар-акушер Юлія Петренко говорить: усіма ліками пологові будинки забезпечені.

Юлія Петренко, лікар-акушер 

- В акушерському стаціонарі жінки медикаментами забезпечені в повному об'ємі.

Головне, переконують лікарі, поступово з 30 тижня вагітності збиратися до пологового будинку. Скласти окремо речі для мами та дитинки. Юлія Петренко говорить: купувати багато чого потрібно. Але без фанатизму. Окрім медикаментів, частина гігієнічних засобів є у лікарнях. 

Юлія Петренко, лікар-акушер

- Враховуючи щоденну зміну білизни, або за необхідністю і частіше, миючі капці. Що стосується новонародженного, це повинен бути: одяг для новонародженого, шапочка, носочки, також два-три комплекти такого одягу, пелюшки, памперсні пелюшки, підгузки та індивідуальний термометр. Він є в пакунку малюка, але індивідуальний пакет видається пізніше. 

Аби пакунок малюка видавали раніше, наприклад, під час пологів, то і ці речі можна було б не купувати. Щодо благодійних внесків, які вимагають у пологових будинках, юристи пояснюють: це незаконно. 

Маргарита Семено, юрист

- Передусім, потрібно звернутися до головного лікаря. Якщо головний лікар не почує цю ситуацію, то можна звертатися в Департамент охорони здоров'я до нас із заявою. Якщо ж там не дають належну відповідь, то необхідно звертатися зі скаргою у Міністерство охорони здоров'я. Також, що стосується вимагання сплати якихось благодійних внесків, то вони взагалі не передбачені діючим законодавством.

Що тепер робити, знає і Михайло Буколов. Чоловік ділиться: обов'язково повернуться в пологовий будинок. Але тепер будуть думати, що купувати і за що платити. 

Михайло Буколов, молодий батько

- Ми якось трохи «тупонули», можна сказати, купили 5 рушників, виставили 5, вистачило, претензій нічого не було, тобто, ну вже зрозуміло, що на деякі речі там іде надбавочка.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію